• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Režim dovolená

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
.. to Lord Dark Knighter
- jasně, jen jsem upozornila na pravidlo, které pokud vím, se při problému u zástupů uplatňuje. Tady nejde o možnost převodu, ale o možnost zástup ukončit..
- on je ten problém je spíš opačný, když se zeptáš můžeš na tom být hůř, než ten co se nezeptá.. prostě budeš dodržovat něco, co se neuplatňuje..

.. to Biblos - je přece výhradně odpovědnost hráče, aby si dohodl na jakou dobu zástup potřebuje. Pokud tak neudělá (a často ani nedá možnost zástupci, aby se domluvil), měl by to být problém jeho a ne toho, kdo v dobré víře zástup přijal.
- kdo je odpovědný za pravidla českého DK? Proč se u nás není upřesnění jako u Angličanů, jak citoval Meletti..?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Myslím, že problém je v tom, že pokud žadatel nedá instrukce a nedohodne dobu zástupu, nezavazuje se tím zastupující k zástupu až do konce a čekání na zbarbaření...
Naopak, kmen má právo rozhodnout o životě a smrti - za neaktivitu a účet rozebrat (doba neaktivity záleží jen na kmeni). Pokud tedy zástup ukončím a účet se rozebere, nemůže mě nikdo trestat - za svůj účet si každý odpovídá sám a v dnešní době není problém se lognout a dát vědět, co se děje. Pokud by neležel na ARO - což je asi opravdu jediná výjimka.


Kmen to právo nemá, žádné pravidlo mu ho nedává.

Odstavec 1 § 4 to říká jasně:

Používat ZvD způsobem, který by činil prospěch zástupci, či jinému hráči na úkor zastupovaného hráče, je zakázáno.


Má ho jen tehdy, pokud to má upraveno, jak napsal Rio777, jen pokud má kmen souhlas od hráčů, že v případě jejich delší nepřítomnosti, je může rozebrat.
 

DeletedUser

Guest
To se mi nezdá, to by pak kmen správně neměl mít právo ani na rozebrání neaktivního hráče (bez zástupu)...
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Ale to je jinak, když nemáš ZvD a hráč je jen neaktivní. Toho můžeš propustit z kmenu - nic Ti to nezakazuje, nic neporušíš, nevzal jsi na sebe zodpovědnost za to, že se někomu budeš starat o účet v době jeho nepřítomnosti. Nemáš zodpovědnost za status quo, tak jako ho máš, když převezmeš ZvD.
 

DeletedUser25426

Guest
To Biblos...

Tvůj kmen nerozebírá neaktivní hráče?
Většina kmenů, kterými jsem prošel, měla ošetřeno svými pravidly, že v případě neaktivity může rozebírat. Vzhledem k tomu, že pravidla hry toto nijak neomezují, tak to je v jejich pravomoci - neboť - co není zakázáno, je dovoleno :)
Podle mě když někdo vstupuje do kmene, musí s pravidly kmene souhlasit - takže žádný podpis není potřeba.

Ale o tom není tohle vlákno - vzniklo dotazem, jestli a jak je možné zástup ukončit, když ho zastupující vzal z dobré vůle, ale už nemá chuť ho dál vykonávat, protože zastupovaný se delší dobu neozval...
A v pravidlech hry je, že po uplynutí smluvené doby může zastupující buď pokračovat nebo zástup ukončit. Pokud nebyla doba smluvena, záleží myslím jen na vůli toho, kdo zástup převzal, jestli v něm hodlá ještě pokračovat až do zešednutí účtu...
Nevím, jak vypadá zástup na účtech Tvého kmene, ale já znám spíš zástupy, které vyžadují celodenní dozor :) Tam potom nestačí kliknout jednou za dva dny, jak si tu někde napsala :) Jen málo lidí je ochotných takovou službu vykonávat...
 

DeletedUser

Guest
.. jasně - pravidla(ještě to tak..) neurčují žádný povinnosti kmene k hráčům, ať jsou nebo nejsou pod zástupem. Ty má pouze zástupce a i ten podle mně může hráče propustit, protože to může udělat, ikdyž zástup u hráče nemá..
.. Pokud dohodnuta není - končí až tehdy, kdy si hráč účet přebere, nebo kdy je účet pro permanentní zástup uzavřen. - a tohle je v přímým rozporu s pravidly.. Jenže i těch 60 dní(ne cca 80-90) je prostě nesmyslný..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser30198

Guest
Docela tu koukám a musím se přidat. Pokud nestanovím dobu, tak žádná neexistuje, nemělo by to být nějak takto? A neexistující doba, je doba 0 dní, takže de fakto ten ZVD podrží zástupce do doby o které si myslí že určitě přesáhla onu "nestanovenou" dobu (řekněme "dovolenou", nebo dobu kdy hráč "se učí na zkoušky", "návštěva u rodiny" - nevyčíslenou dobu) a pak ho může ukončit... Je v zájmu zastoupeného hráče aby dal jasně najevo, kdy se hodlá vrátit. NE?
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Pěkně si ty paragrafy kroutíte podle svého, jen co je pravda.

Pokud má kmen dohodnuté a odsouhlasené pravidlo pro dobu trvání ZVD, tak o tom jsem tu již psal.

Pokud to nemá a doba nebyla dohodnuta a zástupce zástup ukončí a kmen začne rozebírat a hráč se vrátí do hry - má ten zástupce i kmen smůlu - hráč si může oprávněně stěžovat na porušení pravidla o zástupu, neboť měli prospěch z toho, že věděli, že účet nikdo "nehlídá". Takto tomu rozumíte lépe?
 

DeletedUser

Guest
Několikrát tu bylo zmíněn souhlas s rozebráním účtu během neaktivity. Rád bych to upřesnil.

Souhlas musí být hráčem(nikoliv tím, kdo v tu dobu má zástup) udělen explicitně pouze ve zprávě.

V případě zpětného prověřování, kdy se daný hráč ozve, že mu byl rozebrán nebo poškozen účet během zvd nelze akceptovat souhlas s rozebráním účtu v případě neaktivity udělený na fóru nebo ve formě kmenového pravidla.


Pokud se hráči domluví na konkrétní době trvání zástupu a po dané době se hráč nevrátí, má zastupující hráč dle pravidel právo zástup zrušit. Nikoliv však předtím poslat všechno vojsko z vesnic, aby se účet lépe rozebíral.
(Pokud si majitel účtu po smluvené době účet nepřevezme zpět, zástupce může v zástupu pokračovat nebo zástup ukončit. Pokud bude zástupce pokračovat v zástupu i po smluvené době, musí se i nadále řídit odst. 6) tohoto §. )

Pokud se hráči nedomluví na konkrétní době trvání zástupu(nebo vůbec komunikace neproběhne), tak platí to co napsal Biblos. V tom případě je to regulované pravidlem:
(Účet hráče nesmí být celkem déle než 60 dní v “Režimu dovolená”. Nezáleží na tom, jestli zástupy prováděli různí hráči, a nezáleží na tom, kolik dnů mezi jednotlivými zástupy hrál majitel účtu. Počítá se celková doba trávená v zástupu za posledních 120 dní.)
Opět platí to, že během zvd nelze účet bez souhlasu majitele rozebírat, nebo tomu napomáhat.
 

DeletedUser30198

Guest
Takže výsledek - nebrat zástupy, pokud není přesně určena doba na kterou to hráč potřebuje. Jinak je zástupce v háji. To s tím rozebrání, že to musí být výslovně ve zprávě, to jsem už kdesi slyšela.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru