• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

The Elder Scrolls: Skyrim

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Pošlape, ale volil bych něco jako toto, akorát nevim jestli zrovna od MSI. Ona GTX555M na hry nic moc, ale Skyrim ale určitě půjde. Oželil bych 17" LCD v notebooku a na hry bych přikoupil radši nějaké 22 - 24" LCD (nejlépe IPS). Přeci jen GTX570M má oproti GTX555M dost navrch.
 

DeletedUser35615

Guest
Ok., diky. Externi monitor neni spatnej napad, ale ja nemam nikde stabilni zakladnu (rozumej domov), dost se nalitam, takze by mi akorat prekazel. Takze 17" je zakladni kriterium. Potom jsem si taky umanul, ze si koupim Dell (kamarad si je hrozne chvali), takze nemam moc prostoru k manevrovani. Pokud nechci zvysovat rozpocet, coz rozhodne nechci.

To ze na tom Skyrim tak nejak pujde, tak nejak vim, ale spis by me zajimalo, jak moc, podle tebe, si budu uzivat graficky detaily? Rozumej, budu mit z toho Skyrima radost? (radost nemusi byt nutne uplne plnej detail, spis jestli to bude alespon trosku oku lahodit).
 

DeletedUser

Guest
No Ultra detaily to asi nezkousne, ale na High by to mohlo kolem 35fps chodit. Jakmile ale zkusíš nějaký efekt, tak to nejspíš bude trhané. Oku to možná ladit bude a možná ne, jak u koho. Mému oku by to asi neladilo, i s HD 6850 mě to už moc neladí. Člověk chce samozřejmě pořád lepší a kvalitnější :)

Sice 17" má větší obraz, ale 15" při stejném rozlišení má větší hustotu bodů, tudíž je jemnější a je to znát. Ono rozlišení by stačilo i 1600x900.
 

DeletedUser35615

Guest
No tak diky :hi Ja sem pak postnu dojmy.


EDIT:

tak jsem to jeste trosku zkoumal a s tou grafikou jsi mel absolutni pravdu :)

viz:

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-555M.41933.0.html

a

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-570M.56635.0.html

[SPOIL]
Ram_100.png
[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Na porovnání grafik je dobrá tato stránka, porovnáš jich 10 najednou a má to srozumitelné grafy. Grafika je hodně pomalá i oproti mobilním radeonům a myslím, že ta GTX570m má výkonu dostatečně.

Přímo i na stránce NVidie mají napsáno, že 46.65fps to při rozlišení 1920x1080 poběží.

Hlavně s tím LCD jde o to, že klasický stolní máš nějakých 40cm od očí a ten notebook má převážně člověk blíž.
 

DeletedUser35615

Guest
Diky za odkazy. Zkusil jsem si zmerit jak daleko mam kukadla od LCD na laptopu, vyslo mi to 35 cm :)

Nasel jsem si tohle. Co si o tom myslis?

[YOUTUBE]62JcbXJ3wKs[/YOUTUBE]
 

DeletedUser

Guest
No řekl bych, že se mu to škube a ten Skyrim je naprosto originál tak jak je nainstalovaný, což moc hezké není. Přesně to vypadalo na tu GTX555M, která ve Skyrimu opravdu dostává na zadek. S tou GTX570M to půjde ohodně lépe, zamysli se nad tím, než uděláš blbost. Radši 15" v plný verzi, než 17" oškubaný na kaši :)

Sám používám AntiFreeze, což je super a můžeš si to vyladit podle sebe. Já teď momentálně mám kolem 40fps, víc ani prd. Ještě můžu přetaktovat grafiku, ale tak nějak je tam těch 40fps pořád.
 

DeletedUser32568

Guest
sakra jak já bych si to zahrál ale nemám PC vůbec v pořádku a ledva rozjedu internet :D takže bych ani Morrowind nedal s PC v tomhle stavu :(
a já se tak těšil ! :cry
 

DeletedUser35615

Guest
No řekl bych, že se mu to škube a ten Skyrim je naprosto originál tak jak je nainstalovaný, což moc hezké není. Přesně to vypadalo na tu GTX555M, která ve Skyrimu opravdu dostává na zadek. S tou GTX570M to půjde ohodně lépe, zamysli se nad tím, než uděláš blbost. Radši 15" v plný verzi, než 17" oškubaný na kaši :)

Sám používám AntiFreeze, což je super a můžeš si to vyladit podle sebe. Já teď momentálně mám kolem 40fps, víc ani prd. Ještě můžu přetaktovat grafiku, ale tak nějak je tam těch 40fps pořád.

No budu nad tim premejslet, ale je to hrozne tezky. Ja uz se pro to XPSko nadchnul a nemuzu ho dostat z hlavy. A kdyz probiram co jinyho by se dalo poridit (uvazuju ze bych dal na tvou radu a sel do 15") tak se mi zadnej notas proste nelibi. Bud konfiguraci (byt s dobrou grafarnou) nebo vzhledove a nebo znackou.


sakra jak já bych si to zahrál ale nemám PC vůbec v pořádku a ledva rozjedu internet :D takže bych ani Morrowind nedal s PC v tomhle stavu :(
a já se tak těšil ! :cry

Zkus byt hodny, ucit se, poslouchat rodice a treba ti jezisek nejakej novej komp prinese ;)
 

DeletedUser

Guest
No budu nad tim premejslet, ale je to hrozne tezky. Ja uz se pro to XPSko nadchnul a nemuzu ho dostat z hlavy. A kdyz probiram co jinyho by se dalo poridit (uvazuju ze bych dal na tvou radu a sel do 15") tak se mi zadnej notas proste nelibi. Bud konfiguraci (byt s dobrou grafarnou) nebo vzhledove a nebo znackou.

Notebooky jsou jen o kompromisech. Když chceš všechno dohromady, tak se mrkni na AlienWare, ale úměrně je vyšší také cena :)

sakra jak já bych si to zahrál ale nemám PC vůbec v pořádku a ledva rozjedu internet :D takže bych ani Morrowind nedal s PC v tomhle stavu :(
a já se tak těšil ! :cry

Od toho jsou brigády :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru